Suvehetk Rõuge Suurjärvel

kolmapäev, 16. august 2017

Noored toovad Rõuge vaatamisväärsused aina rohkem kaardile – ja julgustavad ka teisi oma ideid ellu viima!

Suvehetk Suurjärvel toimus 20.juulil, Rõuge Suurjärvel. Ettevalmistustega alustasime me juba juuni alguses ning tänaseks päevaks on projekt lõppenud.

Suvehetk Suurjärvel oli vabaõhukontsert Rõuge Suurjärvel, kus esinejad esinesid vee peal oleval parvel ning kontserdi külalised  said kõike nautida kaldalt. Esialgselt arvasime, et kohale tuleb 100 inimest, kuid kontserdi ajal loendasime me kokku üle 250 inimese. Põhilised asjad tegime me ära kahekesi, kuid me võtsime omale appi ka väikse meeskonna, kellele saime usaldada väiksemad ülesanded. Kogu projekti rahastas Nopi Üles projektifond ja õla pani alla ka Rõuge vald.

Alustuseks panime paika plaani A, milleks oli korraldada kontsert Rõuge silmapaistvamas kohas ehk „ Pesapuu“ tornis. Selle mõtte pidime me kahjuks maha mattma, sest torni oleks mahtunud ainult piiratud arv inimesi. Seega muutsime me asukohta ning tekkisid järjest uued ideed. Ühesõnaga  plaan A-st sai plaan B ning järgnevalt hakkasime uurima milline kuupäev oleks kõige sobilikum kontserdi korraldamaiseks. Selleks valisime me 20.juuli, sest see tundus täpselt sellise mõnusa päikse loojanguga neljapäev olevat. Siis otsisime me esinejad ning  hakkasime ostma ja tellima kontserdiks vajalikke asju. Tehnika tellimise ja ostmisega tegeles rohkem Joosep ning mina olin pigem see, kes tegeles erinevate kirjalike asjade, esinejate ning üleüldise suhtlusega. Tööd oli meil võrdselt. Kontserdi päeval oli kõige tihedam sebimine, sest paika oli vaja panna kõik tehnika, parv, toolid, teha heliproovid ja tegeleda kõigi pisemate asjadega. Peale kontserdit tuli õhtul korraga kõik asjad ka ära koristada. Ja nüüdseks oleme me jõudnud nii kaugele, et kirjutame lõpparuannet ja kanname kuluaruandesse sisse viimaseid  arveid.

Kõige paremini õnnestus meie omavaheline suhtlus ja kontsert. Meil polnud kontserdi päeval kordagi seda momenti, et: „Oih, sellele me üldse ei mõelnud“. Ja tänu sellele, et meil oli kõik läbi mõeldud, saime me ka üritusega hästi hakkama. Kõige suuremaks probleemiks osutus tehnika, kuna see ei jõudnud õigeks ajaks kohale ning pidime selle rentima. Kuid ka see ei murdnud meid. Kõige pingelisemad hetked olid kontserdi esimesed minutid, sest kartsime, et äkki ei tööta midagi, aga kui kuulsime ära, et heli on korras ja mikrofonid töötavad siis võib öelda, et hüppasime rõõmust lakke. Kogu projektist õppisime, et ülioluline on koostöö ja alati peab valmis olema ootamatusteks.

Kogukonnale oli see kasulik, kuna meie noored esinejad said juurde kuulsust ja kõigil oli mõnus õhtu. See üritus pani aluse ühele uuele traditsioonile milleks on „Suvehetk Suurjärvel“. Loodame uuel aastal korraldada seda üritust veel suurema ja lahedamana kui see oli sellel korral. Tagasiside kogukonnalt oli ainult positiivne, kõigile väga meeldis. Öeldi ainult, et kell oleks võinud veel hilisem olla, et oleks tsipa pimedam olnud, aga sellest saime me ise ka juba aru, kuid kellaaega polnud enam võimalik nihutada.

Soovitame järgmistel taotlejatel kindalasti valmis olla igasugusteks ootamatusteks ja kindlasti peaks olema avatud ka uutele ideedele. Kui miski kisub viltu, siis ärge lööge kohe käega ega andke alla vaid minge ja rääkige ning teid aidatakse, uskuge meid. See korraldamine on tegelikult täiega lahe!!

Meie esialgne eelarve muutus küll väga palju, aga saime siiski hakkama selle summaga, millega meid toetati. Kuna meie projekti plaanid muutusid nii palju, et juurde tuli uusi kulutusi, siis algselt arvasime, et oleme eelarve täiesti ületanud. Lõpuks kõike kokku lüües saime teada, et olime täpselt piiri peal.

Kontserdil osales üle 250 inimese ja meie jaoks said kasu kõik. Kes said veeta mõnusa õhtu  perega, kellele tuli peale seda pakkumisi esinemiste osas ja meie, korraldajad saime jälle kogemuse võrra rikkamaks.

Pilte saate vaadata siit: https://photos.google.com/share/AF1QipPpbSpL_wUdBOLrRwu7CTQceFACg5_7t9WTBNvHUaCSjirShB_EmY3kxq3ymUb1Tg?key=ZWFUcm9ndng1Sy1BTWhQeDRfX2tuY29nWGRyY3RB

Meie saime megahüpersuper toreda kogemuse ja soovitame ka kõigil teistel sellise teekonna ette võtta!

Päikest

Sirli & Joosep

 

kolmapäev, 5. juuli 2017

Rõuge noored kutsuvad Teid mõnusat suveõhtut veetma ning kohalikku turismi arendama

Suvehetk Suurjärvel on mõnus vabaõhukontsert Rõuge sügavaimal järvel.

Oleme oma tegemistega nii kaugel, et kui oleks vaja saaksime kontserdi korraldada juba homne päev! Nimelt oleme pidanud läbirääkimisi Rõuge vallaga, Keskkonnakaitseameti Võrumaa osakonnaga, ühendust on võetud ka piirkonnapolitseiga. Esinejad on kontserdi plaaniga kursis ning suhtlus noorsootöötajatega toimib suurepäraselt.

Oleme ära tellinud kõik kaablid ja mikrofonid, mis oli vaja tellida. Hiljuti tegime ära ka facebooki ürituse, mida saate näha siit: https://m.facebook.com/events/257948524690458 .

Hakkame siia järgneva nädala jooksul postitama ka informatsiooni esinejate kohta ja ka seda kuidas meil endil asjad arenevad. Ostmata on veel matkatoolid ja mõned väiksemad asjad. Järgmiseks on vaja veel koostada kuulutused, et kontserdile rohkem reklaami teha. Ärevust tekitav ja kõige ebameeldivam hetk on siiani olnud see kui inimene kellelt lootsime saada parve ehitamiseks materjali ei saanud meid kahjuks aidata.  Aga ka see laabus meile positiivses suunas. Ta andis meile teise kontakti, kes ütles, et pole mingi probleem, alati saan aidata. Kõige paremad emotsioonid on loonud need hetked kui kõne lõpus öeldakse, et kui midagi tarvis või abi vaja läheb, siis ainult helistage ja kõike saab! See annab tunde, et see mida teed on kasulik ja meeldib ka teistele.

Kõige rohkem oleme õppinud seda, et pead ei tohi norgu lasta ja alati peab olemas olema ka plaan B kui A ei peaks toimima.

Pilte meil hetkel veel pole aga järgmises postituses tulevad ka need.

Seniks aga päikset Teile ja nautige suve!!

 

kolmapäev, 7. juuni 2017

Suvehetk Rõuge Suurjärvel

Suvehetk Suurjärvel on mõnus vabaõhukontsert Eesti sügavaima järve kaldavees. Meie eesmärgiks on korraldada mõnus suvine kontsert, mis saaks pikemaks traditsiooniks ja kutsuks külla inimesi ka väljastpoolt Rõuget. Soovime, et Seitsmejärvemaa ilu saaksid nautida ka kaugemalt tulnud külalised. Rõuge vallas on palju andekaid noori, kellele tahame tuult tiibadesse anda, sest teame millised laululinnud nad on.
Pikemas perspektiivis on selle ürituse toimumine abiks kõigile. Tänu sellele, et muusikud saavad juurde kuulsust, saab tuntust ka Rõuge vald. See omakorda tooks siia rohkem külalisi, kes suurendaksid ettevõtjate kasumit ja oma ideede ning ettepanekutega aitaksid muuta meie kodukohta veelgi paremaks ja ilusamaks paigaks. Noorte ettevõtmised ja suhtlus vanemate inimestega muudab kogukonda ühtsemaks.

Ürituse elluviimiseks taotlesime 1665 eurot.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.