Tabivere köök

teisipäev, 12. september 2017

Tabivere noortekeskus ootab Teid kokandusringi 🙂

Lõpparuanne 1.09.2017

 • Projekti nimi: Tabivere noortekeskusesse kööginurga loomine
 • Projekti toimumise perioodi: märts – september 2017
 • Korraldajate arvu; osalejate arvu ning taustakirjeldust : Korraldajaid 3 (noor, noorsootöötaja, rahvamaja juhataja);  osalejaid  8 (7-26 a. noored, enamus õpilased)
 • Partnerite nime(sid): Peamine partner tegevustes on Tabivere rahvamaja, kelle hoonesse sai rajatud uus noortekeskus.  Köögi valmiduse väljaehitust toetas Tabivere vallavalitsus.  Köögimööbli tellisime Baltest Mööbel OÜst.
 • Tegevuste ja toimunu kirjeldust: Köök sai välja valitud ja tellitud juba märtsis 2017. Meieni jõudis mööbel aprillis. Edasi oli pikk ootamine. Ootasime uute ruumide remonti, mida korraldas vallavalitsus. Kui augusti lõpus ruumid meile üle anti, algas köögi paigaldus. Köök sai paigaldatud paari päevaga.
 • Ülevaadet saadud kogemustest (mis õnnestus hästi, mis tekitas probleeme, mida läbi projekti õppisite): Kindlasti õppisime, et ootaja aeg on pikk J Mitmed tegevused ei sõltu meie plaanidest. Projektide puhul tuleb alati varuda lisaaega. Remonditöödes võib tulla ette ootamatusi. Infovahetuseks erinevate osapoolte vahel tuleb aega varuda.
 • Kuidas sai kogukond kasu, milline oli tagasiside? :  Noortekeskuse uus köök on saanud väga hea vastuvõtu, eelkõige noorte poolt. Juba on noored teinud mitmeid küpsetisi erinevate tähtpäevade puhul (näiteks 1. septembriks õunakook või 8. septembri avamispeoks viineripirukad koos teiste suupistetega).  Alates septembri teisest poolest alustab noortekeskuse köögis kokandusring, kuhu ootame lisaks Tabivere noortele ka kõrvalküla noori Maarja-Magdaleenast.
 • Ettepanekuid järgmistele taotlejatele: olge loovad ja unistused saavad teoks!!!
 • Osalejate arv, projektis kasusaajate arv: kasusaajad ja osalejad on kõik noortekeskuse külastajad ( hetkeseisuga on neid  septembris olnud 70 noort). Lisaks kokandusringis osalejad Maarja-Magdaleenast 10 noort.

reede, 5. mai 2017

Tabivere noortekeskuse köök on kohal ja varsti ka kasutamiseks valmis 🙂

Vahearuanne 1.05.2017

Meie projekti teema on Tabivere noortekeskuse kööginurga loomine.

 • Kuidas on projektitegevused siiani läinud? Köök on jõudnud uutesse ruumidesse, veel pakendis ja pakendamata.
 • Mis on eriti hästi õnnestunud? Köök on jõudnud meie ruumidesse.
 • Millised probleemid või murekohad on tekkinud? Seni on viibinud ruumide vabastamine noortekeskuse tarbeks.
 • Mida on juba tehtud ja mida tehakse järgmiste sammudena? Ruumid on kätte saadud ja oleme alustanud remonditöödega. Järgmine samm on meil paigaldada kööginurk ja luua hubane atmosfäär uude noortekeskusesse.
 • Mida olete siiani projekti läbi viies õppinud? Remonditöödes võib tulla ette ootamatusi.
 • Millist lisatuge vajaksite? Hetkel arvame, et oleme seni hästi toime tulnud ja püsime graafikus ( köök saab peagi paigaldatud ).

neljapäev, 6. aprill 2017

Tabivere noored igatsesid kööki

Nopi üles projektist taotlesime Tabivere noortekeskusesse uut kööginurka.
Osalemise eesmärgiks on laste ja noorte omaalgatuslik tegutsemine, omavahelise koostöö arendamine läbi ühise tegevuse. Noortekeskus on Tabiveres üsna noor organisatsioon, mida tasapisi täiustame. Seega puuduvad meil igasugused kvaliteetsed tingimused. Vajame noortekeskusesse hädasti korralikku kööginurka, et õppida söögitegemise kunsti. Ühisel tegevusel õpime üksteisega arvestama, vastutama ühiselt koos loodule.

Vastutus ja puhtuse hoidmine on meie kohalike noortele väga nõrgaks küljeks. Selle probleemi lahendamine oleks suureks abiks kogu kohalikule kogukonnale. Noori tuleb rohkem kaasata, et õpiksime rohkem hindama ja hoidma oma kodukohta. See projekt oleks tõestus, et ka noored saavad ühiselt midagi luua ja anda oma panuse noorsootöö arengule kodukohas. Tõestus, et noori kuulatakse ja arvestatakse. Tõestus, et kui midagi väga tahta siis tuleb pingutada ja asi ette võtta. Sammuti saame uues köögis tähistada erinevaid kalendripäevi , tähtpäevi, teeksime algust kokandusringiga, kus õpime tervislikult süüa tegema ja toituma. Noortekeskus on just kaugematele lastele paigaks, kus aega veeta oodates bussi või mõne huviringi algust.

Kuna päevad on väga pikad on alati noored unistanud kohast, kus vahepeal einestada või sooja teed keeta ja juua.
Armastus käib ikka kõhu kaudu:)

Taotlesime Nopi Üles konkursilt 2000€.

Tabivere noored!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.