#TantsElabJõgevamaal

reede, 21. detsember 2018

Kõige motiveerivam on näha projekti ellu ärkamas!

Projekti nimi: #TantsElabJõgevamaal
Toimumise periood: 01.08.2018-15.12.2018
Projekti toimumise asukoht: Jõgeva maakond – Jõgeva kultuurikeskus, Jõgeva
Spordikeskus Virtus, Jõgeva Linna Noortekeskus
Projektimeeskonna noorte arv: 5
Osalenud noorte arv: 97, osalenud noorte vanus jäi vahemikku 6 – 24
eluaastat, 10 noort pärit Tartust/Tallinnast, 87 Jõgeva maakonna noored

Kirjeldus toimunust: Projekt #TanstElabJõgevamaal tõi Jõgevamaa noortele võimaluse saada tasuta motivatsiooni-, tantsu- ning edumeelse lähenemisega koolitusi. Tantsukoolitused õpetasid 3 erinevat stiili: Vogue, Hip-Hop ning Break. Lisaks sellele seminar, mis tutvustas tantsukultuuri arengut, võimalusi sellega Jõgevamaal tegutsemiseks ning aktiivse kogukonna liikme boonuseid ning kuidas olla ise projektides kaasatud ning milliseid muudatusi saab oma kodulinnas läbi viia, kui ise algatada. 7 säravat Jõgevamaa tantsijat said professionaalse kogemuse, kuidas jäädvustada tantsu õigesti pildile ning millise enesekindluse kasvu see annab, kui tuua avalikkuse ette nende hobid ja kirg. Nendest tehti profifotod, mis leiavad oma koha nende kodulinna ruumides fotonäituse näol. Selle läbi levib tants noorteni ning innustab neid oma hobiga tegelema.

Korraldusmeeskond sai õppetunde nii aja- kui ka finantsi planeerimisest, mis kindlasti oli oodatust nõrgem, kuid kindel projekt pani eesmärgi paika ja sellega kasvas noorte distsipliin. Palju sai suhtlus proovile pandud, kuna kontakte pidi võtma nii kujundajate, fotograafide, meikarite, juuksurite, koolitajate ning linna- ja vallavalitsustega. Noored said motivatsiooni sellest, kuidas nägid nende projekti ellu ärkamas. Tänud võimaluse eest!

Projekti tantsijate pildid
<https://drive.google.com/file/d/1T9WbLEIjXc26sD4UcqZooGEbCKUJ94M9/view?usp=drive_web>
https://drive.google.com/open?id=1w0TYn23i-Gc6DlhHmSmS9O5bqxUAZrvP

 

reede, 28. september 2018

Ka ilmaga peab projekti läbiviies arvestama!

Projekt #TantsElabJõgevamaal 

Asukoht: Jõgeva maakond

  1. Projektitegevustega oleme nii kaugel, et paika on saanud konkreetsed sündmused, mida projekti raames läbi viime: fotosessioon (fotonäitus siis hiljemalt), koolituspäevad tüdrukutele ning poistele, seminar ning projekti lõpetab talvine tantsupäev koos jõulupeoga. Paigas on külaliskoolitajad, fotonäituse tarbeks fotograaf ning jumestaja, seminari peakõneleja ning tantsupäeva ülesehitus.
  1. Eriti hästi on meil läinud ideekavandi ja ajakava koostamisega. Mõtted jooksid ladusalt ning saime väga hea valiku koolitajaid meie koolituspäevadele.
  1. Raskeks kujunes vajalike inimeste ühise kuupäeva leidmisega, et näiteks fotosessiooni planeerida. See tundub olevat kõige keerukam ettevõtmine meie sarisündmustest. Sest tarvis on asupaika, fotograafi, jumestajat, juuksurit ning ajakulu ja samuti ka ilmaga arvestamine on keerukas. Seejärel vajavad pildid töötlemist, iulmutamist ning kogu näituse ülesseadmine on täiesti uudne kogemus meie kõigi jaoks, seega on vaja palju konsulteerida.
  1. Esimese asjana toimub meil fotosessioon fotonäituse tarbeks. Kuupäevaks on 29.september. Seni on käinud tantsijate ettevalmistamine, kogu välimuse kokkupanek ning konseptsiooni väljamõtlemine. Oktoobrikuus tulevad koolituspäevad poistele ning tüdrukutele ning paralleelselt otsime hetkel kujundajat, et Jõgeva linna sisest reklaammaterjali valmis toota.
  1. Projekti läbi viies oleme õppinud tegevuste ning detailide õigeaegset planeerimist, sest toimumispaigad ning koolitajad tahavad väga varajast etteteatamist, kui soovime nendega koostööd teha. Oleme õppinud analüüsima, mis oleks kohalikele noortele ühtaegu meelelahutuslik kui ka hariv/motiveeriv, sest eesmärk on teha siiski varjatud kujul noortega nö tööd, et õpetada neile sündmuste korraldust, kaasatust, planeerimist ning vastutustunnet. Samal ajal saavad and osa noortepärastest ning toredatest sündmustest oma kodulinnades.
  1. Hetkel ei ole tekkinud lisatoe vajadust. Suurem osa tegutsemist on ees ning eks selle käigus tulevad rohkemad asjad esile, millega saab vajadusel tegeleda.

 

 

#TantsELabJõgevamaal

Suurprojekti #TantsElabJõgevamaal eesmärk on muuta tantsuharidus Jõgeva maakonna inimestele kättesaadavamaks ning rikastada kohalike noorte elu. 5 kuu vältel toimuvad eri Jõgeva maakonna linnades omanäolised ja põnevad ettevõtmised: koolituspäevad nii poistele kui tüdrukutele, rändfotonäitus, seminarid ja kogu projektile punkti panev suur tantsuvõistlus. Sündmused on kõigile tasuta ja avatud ning eestvedajateks on maakonna enda noored. Läbi selle ettevõtmise suuname noori aktiivsema ning positiivsema ellusuhtumise poole ja aitame tantsukultuuri arengule kaasa. Projekti raames toome Jõgevamaa linnadesse mitmeid külalisjuhendajaid ning -treenereid, õpetame ligi 6 erinevat tantsustiili ning aitame noortel enda jaoks sobivat huvitegevust leida.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.