Tartu fotoring “Sinine Pildimasin”

esmaspäev, 16. oktoober 2017

Sinine Pildimasin saigi hoo sisse!

Meie projekti nimi on Fotoklubi Sinine Pildimasin. Nopi üles konkursi raames toimus meie projekt vahemikus 12.04.2017 –30.09.2017.

Meie üritused toimusid õppeperioodil (aprill, mai, juuni algus, september) ja iganädalaselt. Korraldasime õpitube ja loenguid fotograafia teemadel. Osalejate arv oli 10 inimesest kuni 40 inimeseni. Ürituse populaarsus sõltus sellest, kui huvitav oli antud ürituse teema.

Meie partneriks oli Kristlik MTÜ Agape Eesti, kes andis meile pinna, kus üritust korraldada ning toetas moraalselt.

Meie projekti tegevus jagunes kolmeks: näituse korraldamine Tartus Tasku keskuses, välgukomplekti ostmine fotoklubile ning külalisesinejate kutsumine. Näitus toimus maikuus ja välgukomplekti saime ka kevadel. Suvel fotoklubi puhkas ja kogus jõudu uueks semestriks. Sügisel alustasime uue hooga ja korraldasime mitu vahvat üritust. Näiteks fotojalutuskäik Tartus, fotojaht looduses (koos fotograafi Karl-Mihkel Truuga ja ka Eesti üks parimaid pulmafotograafe Valdur Rosenvald käis meil külas.

Antud kogemus oli ääretult hariv ja ka põnev. Eriti hästi õnnestus näituse korraldamine. Fotod tulid ilusad ja ka Tasku keskus jäi meie koostööga rahule. Välkude tellimisele aitasid kaasa abilised meie partnerogranisatsioonist (Kristlik MTÜ Agape Eesti). Välgud jõudsid välismaalt ilusti ja tervelt kohale ja on meie fotoentusiastidele palju rõõmu ja uusi kogemusi andnud.

Otseselt raskeid probleeme polnud. Suve lõppedes ja Tartusse naastes, tuli kiiresti hakata mõtlema, mida viimasel projektikuul teha. Kuidas ruttu külalisesinejaid leida jms. Nüüd mõistame, et oleks pidanud juba suvel hakkama sügistele toimetustele mõtlema. Siis ei oleks september nii kiirelt ja stressirikkalt möödunud.

Järgmistel taotlejatel soovitame mõelda realistlikult, mida jõuate korda saata antud ajaga. Samuti ei ole tähtis see saadav rahasumma, vaid see, et tulete meeskonnaga kokku ja teete midagi vahvat ja head ühiskonnale. Saadud tänutunne on sõnukirjeldamatu.

Saadud rahasumma oli 1400€, mis jagunes kolmeks: näitusekulud, välgukomplekti ostmine ja külalisesinejate kutsumine.

Kõikidel projekti vältel korraldatud ürituste osalejate arv kokku ulatub kusagil 100 inimese juurde. Projektist kasusaajate arv on veel suurem, sest arvesse võib ka võtta rahvahulka, kes nägid meie ilusat näitust.

Täname võimaluse eest ja soovime uutele taotlejatele edu!

 

kolmapäev, 5. juuli 2017

Sinine Pildimasin on hoo sisse saanud

Vahearuanne

Fotoklubi Sinine Pildimasin sündis juba 2016.aasta sügisel. Tänu Nopi Üles abiga saime hoo sisse 2017. aasta alguses. Fotoklubi asub Tartus ja meie üritustele on oodatud osalema kõik, keda huvitab fotograafia.

Meie algne plaan fotoklubiga oli järgnev: kutsuda külalisesinejaid, korraldada näitus ja osta välgukomplekt. Praeguseks oleme 2/3 oma unistustest täide viinud. Korraldasime näituse Tasku keskuse teisel korrusel maikuus ja ostsime välgukomplekti fotoklubile.

Näituse teemaks oli must-valge foto. Fotod varieerusid seinast seina. Oli nii maastikufotosid, portreesid, ekstreemspordifotosid jms. Lubasime näitusel osalejatel läheneda teemale võimalikult vabalt ja loominguliselt. Näitusel osalesid 11 fotograafi pildid. Enamike fotograafide jaoks oli see nende elu esimene näitus. Seega see oli suurepärane võimalus õppida ise näitust korraldama ja näha, kõiki selle üritusega kaasnevaid tegevusi. Sealhulgas siis läbirääkimised Tasku keskusega, fotode tegemine ja trükk, näituse ülespanek ja alla võtmine.

Nagu mainitud sai, siis ostsime internetist ka välgud. Välgud on võimsad, täpsemalt sai ostetud siis välgukomplekt Quadralite Move 400 Kit ja lisaks veel kolm universaalvälku Yongnuo YN-560 IV. Aga oma silm on kuningas. Soovitame vaadata videot päevast, mil me saime välgud: https://www.facebook.com/sininepildimasin/videos/1492580577439882/

Kui välgud olime kätte saanud, siis õppisime korraldusmeeskonnaga neid kõigepealt ise kasutama. Kui juba endal oli käpas, siis korraldasime kaks üritust, et anda ka kõikidele soovijatele võimalus neid tundma õppida. Esimene üritus keskenduski stuudiovälkude tundma õppimisel ja nende katsetamisel. Teisel üritusel tegime sama varustusega autoportreesid. See oli huvitav kogemus, kuna sageli fotograaf ei tea, kuidas modell ennast tunneb. Nüüd tuli aga olla mõlema rollis- nii fotograaf kui ka pildistatav isik.

Eriti hästi õnnestus näitus. Tasku keskus jäi meie näitusega rahule ja saime sealt positiivset tagasisidet. Soovi korral saame ka tulevikus seal näitusi korraldada. Natuke oli raske kõike seda korraldada. Täpsemalt siis kõikidelt osalejatelt saada fotod õigeks ajaks ja õiges formaadis. Näituse üles panemisel tulid enamus fotoklubi liikmetest appi ja tekkis selline meeskonnavaim. Oli selline suure pere tunne.

Suuri probleeme pole tekkinud. Murekohaks on see, et sooviks rohkem huvilisi. Tuleb mõelda, kuidas üritusi veel kättesaadavamateks teha. Hetkel osaleb meie üritustel 15-20 inimest.

Kokkuvõttes võib öelda, et projektil on siiamaani hästi läinud. Kuna hetkel on nii gümnaasiumis kui ka ülikoolis suvevaheaeg, puhkab ka fotoklubi. Kogume jõudu sügiseks. Siis leiame vägevad ja võimsad külalisesinejad, kes tooks kohale palju uusi huvilisi.

 

reede, 21. aprill 2017

Tartu noored annavad kõigile võimaluse osaleda fotoringis

Meie oleme fotoklubi Sinine Pildimasin. Meie omaalgatuse ideeks on Tartus korraldada fototeemalisi üritusi kõikidele fotohuvilistele. Eesmärk on läbi viia vägevaid õpitube ja kutsuda külla silmapaistvaid fotograafe, pakkudes sellega noortele uusi huvitavaid võimalusi oma vaba aja veetmiseks ja enese arendamiseks.

Meie üritustel saavad osaleda kõik. Teretulnud on nii gümnasistid, üliõpilased kui ka juba töötavad noored. Tähtis ei ole ka eelnev kogemus või oskused, vaid hoopis motivatsioon ennast arendada ja midagi uut õppida.
Meie fotoklubi sündis juba eelmine sügis, aga nüüd vajame teie abi, et fotograafiaõpe teha kättesaadavaks veel rohkematele inimestele. Hetkel on meie võimalused väga limiteeritud, aga unistused on suured.

Taotlesime Nopi Üles projektifondist 1428 €. Selle raha eest ostame fotoklubile välklampe, kutsume külla tuntuid fotograafe ja korraldame näituse Tasku keskuses (15.05-28.05.2017). Näituse kaudu saame tutvustada ennast ka kohalikule kogukonnale ja jagada nendega ilu, mida oleme jäädvustanud.
Palun toeta meie omaalgatust ja kindlasti astu läbi ka meie fotoklubist! 🙂

Projektifondi “Nopi Üles“ tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Link videole:

https://www.facebook.com/NopiUles/videos/437208879956687/