Väätsa muusikastuudio

kolmapäev, 25. november 2020

Reklaam on oluline, sest selline vinge stuudio ootab külastajaid väga

Projekti nimi: Väätsa muusikastuudio

Projekti kestvus: mai 2020 – oktoober 2020

Meeskonna liikmete arv: 4 põhilist osalejat. Ehitamisel oli abiks veel 7 inimest. Kui saan õigesti aru sellest kasusaajate arvust siis kasusaajad olid kõik need inimesed, kes on meil stuudios käinud, keda on umbes 20.

Oleme lõpuks jõudnud lõpufaasi, kus tuleb viimane vormistus ära teha, kuid see ei tähenda seda, et stuudioga oleks kõik omal pool. Teekond on olnud kindlasti raske, nii ehitamise poolelt, arvelduste poolelt kui ka aruannete kirjutamise poolelt, kuid saab kindlasti rahul olla, küll oleks ka kõvasti paremini saanud.

Viimased kuud peale vahearuannet ehk peale suve on kõvasti rahulikumaks läinud. Enam pole stuudioga nii palju muresid nagu nt, vaiba hallitus või midagi selle taolist. Sügise poole pealt on ka rahva kogusega rahulikumaks läinud, eks asi ole ka selles, et kõigil on nüüd kool ja töö rohkem huviorbiidil. Sellegipoolest käib usin töö kogu aeg, kes tulevad Türilt, Paidest või siitsamast Väätsalt.

Õppisime erinevaid asju: ehitamine, millega kaasnes ajaplaneerimine, stuudio disaini peale mõtlemine, akustiliste kitsaskohtade kaardistamine ja lahendamine. Stuudiotöös õppisime salvestamise, mikrofoni paigutuse ja selle mõjude, miksimise, stuudiograafiku koostamine, et kõik tahtjad saaks stuudios olla. Osalejad said parema ülevaate stuudiotööst (salvestamine, produtseerimine ja miksimine) ja programmidest, millega muusikat loome.

Kui rääkida enda eesmärkidest siis tegelikult oleme me need enda arvates täitsa ilusti ära täitnud, meil on olemas nüüd muusikastuudio Väätsal, kus saavad kõik inimesed käia kellel nii vähegi rohkem soovi.

Mõeldes nüüd puuduste peale siis ei oskakski midagi välja tuua, meil on antud suurepärane põhi, millega tegeleda ja ma arvan, et meil on üks kvaliteetsemaid stuudioid Järvamaal. Alati küll sooviks, millegagi täiendada, aga see on rohkem silmailu jaoks, et luua hubasem keskkond inimestele. Kui teistelt ei oska väga midagi paluda siis endalt tahaksin küll natukene paluda. Arvan, et peaksin rohkem reklaamima stuudiot ja natukene täpsemalt, et kõik saaksid ilusti aru, et kus see toimub, miks see toimub ja kuna keegi saab sinna stuudiosse minna. Oleme alati inimestega ka ise kohal ja saame alati abistada, kui millestki jääb puudust.

Tahan öelda veel lõppu, et on olnud suurepärane kogemus ning oleme saanud hakkama väga huvitava projektiga. Suurimad tänud lähevad inimestele, kes on aidanud meid selle projektiga ja andsid noortele sellise võimaluse.

 

teisipäev, 6. oktoober 2020

Stuudiovõimalus on loodud ja ootab huvilisi igal ajal

Juba mõned kuud on mööda läinud ajast, mil panime käed esimest korda stuudiole külge. Teadsime kohe, et ega see lihtne ei tule, aga et see nii käänuliselt läinud on, tuli kõigile üllatusena. Üldiselt tegelikult oleme saavutanud enda tahtmised ja kogukond on saanud endale hubase stuudio, kus saab käia salvestamas.

Põhilised probleemid on meil sellega olnud, et kuna meie stuudio asub keldris siis on tekkinud niiskusega mõned takistused. Näiteks, keset suve pidime terve stuudio asjadest tühjaks tegema sest vaip oli hallitama läinud ja tööd seal mõnda aega jätkata ei saanud.

Kuid tänu kõikidele nendele probleemidele oleme saanud käima tugeva meeskonnatöö ning oleme lahendanud kõik takistused.

Kui rääkida, mis me oleme saavutanud stuudios siis palju ette pole tuua sest oleme pool ajast võidelnud ehitus poolega. Siiski on meie juurest läbi käinud nii mõnedki huvitavad inimesed, siitsamast meie ümbert, Tallinnast ja ka Austriast. Meie juures on salvestatud teksti peale, albumit tehtud ja palju instrumentaale kokku vorbitud. Kahjuks pole jõudnud teha töötuba stuudios, mis oli üks meie lubadusi. Nagu eelnevalt mainitud, oli teisi tähtsamaid probleeme, millega tegeleda. Kuid üks aega võiks selle lubaduse täide viia. Plaan edaspidi on hoida stuudiot võimalikult töökorras ja ikka pakkuda inimestele võimalust. Antud momendil ainuke lisatugi, mis oleks meile kasulik on ikka ja alati raha sest mõned asjad ikkagi vajavad veel lihvimist, stuudiotehnika kohapealt on meil kõik praegu perfektses seisus.

Antud momendil võib ikkagist rahul olla, kuna stuudio töötab ja kõik muusika huvilised saavad läbi hüpata.

 

kolmapäev, 27. mai 2020

Väätsa muusikastuudio

Tervist, kallid Facebooki sõbrad ja tuttavad! Oleme Väätsa poistega juba pikemat aega muusikaga tegelenud – kes produtseerinud, kes sõnu kirjutanud- ja leidsime, et meie kandis pole ühtegi stuudiot, kus saaks enda toas putitatud viisijupid standardite kohaselt kõlama panna. Mõtlesime ehitada oma stuudio, mida saaksid kõik kohalikud noored kasutada, kellel soov kasutada veidi kõvemat raudvara. Olles ise napis olukorras, lootsime luua projekti ja saada abi, et see idee ellu viia. Nüüd on meie võimalus!

Tahame oma stuudioruumi akustiliselt isoleerida ning varustada põhilise salvestamis- ja produtseerimisvarustusega. Tahame pakkuda võimalust nii endile, kui ka teistele soovijatele võimalust viia oma teostused uuele tasemele. Kui oleme oma stuudio valmis saanud, korraldame seal töötubasid, mis tutvustaksid noortele muusika loomise, salvestamise ja töötlemise viise. Muusikastuudio jääb avatuks kõigile huvilistele, riskianalüüs vastustuse osas on noorsootöötajatega läbi mõeldud.

Olles juba tükk aega selle mõttega vaeva näinud, oleme avastanud, et stuudioehituse planeerimine on kasuks meievahelisele koostööle. Lisaks ehitusele peame arvestama teatud standardite, meetodite ja piirangutega. Saame targemaks akustika ja ehituse poolest. Projekti läbi saame taotleda 1800 eurot, mis on piisav üsna hea stuudiovarustuse soetamiseks. Rahalist abi pakub ka kohalik omavalitsus 600 euro näol, millega katame oma ehituskulud. Plaani käima lükkamiseks vajame sellele postitusele 200 like. Ole hea ja aita meil saada üks oma suur unistus täide.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.