Valga lauatennisering

kolmapäev, 7. november 2018

Noored tõid Valgasse unikaalse vahendi!

Projekti nimi

Valga ANK lauatennise laud ja robot

Projekti toimumise periood

Mai-Oktoober 2018

Korraldajate arvu; osalejate arvu ning taustakirjeldust

Korraldajaid 3, Unikaalseid osalejaid 15 Projekti idee on lauatennise õpetamine ja õppimine lauatennise roboti abil. Noortekeskust külastavad vanemad noored õpetasid noorematele lauateenise mängu võtteid. Lauatennise trennid toimusid maist oktoobrini kaks korda nädalas esmaspäeviti ja reedeti, plaanis on veel trenne läbi viia kuni aasta lõpuni kell 17.00 kuni 18.00 Valga Avatud Noortekeskuses.Lauatennise trenne viisid läbi Valga ANK noored.

Partnerite nime(sid)

Valga avatud noortekeskus

Tegevuste ja toimunu kirjeldust

Noored tulevad kokku, tehakse sooja sh. reketiga palli tasakaalus hoidmine, põrgatamine, see järel toimuvad laudade peal vindid, surumised jms, pärast seda toimuvad mängud formaaids 2v2 ja 1v1

Ülevaadet saadud kogemustest (mis õnnestus hästi, mis tekitas probleeme, mida läbi projekti õppisite)

Hästi läks varustuse tellimine. Ei olnud raske saada mängijaid noortekeskusesse, kuna robot on põnev ja tekitas elevust. Hea oli see, et kõik aitasid robotit ja lauatennise lauda kokku panna. Hetkeseisuga pole tekkinud ühtegi probleemi ega murekohta. Välja arvatud see, et alguses saime lauatennise roboti, mille kontroll pult oli transpordi käigus viga saanud, õnneks saime selle tasuta välja vahetada. Suvel oli trennides natuke vähem noori kui muidu. Projekti tegemise käigus õppisime teiste noortega projekte kirjutama ja tänu sellele konkreetsele projektile õppisime mängima lauatennist. Täiesti uus kogemus on ise teisi noori õpetada ja trenne läbi viia. Tänu sellele oleme õppinud aja planeerimist, aja sisustamist, avalikku esinemist ja eneseväljendust. Olen õppinud olema kannatlik. Olen õppinud, et suvisel ajal on noori vähem, kuna toimuvad laagrid ja reisid.

Kuidas sai kogukond kasu, milline oli tagasiside?

Robot on tekitanud noortes elevust ja saanud palju head tagasisidet, kuna Valgas pole seda robotit rohkem pole.

Ettepanekuid järgmistele taotlejatele

See ei ole ültse nii keeruline kui tundub ja projekti kirjutamist tasub julgelt proovida, minu edu kogemus andis mulle rohkem julgust ka edaspidi projekte kirjutada ja läbiviia

Osalejate arv, projektis kasusaajate arv

Osalejate arv selles huviringis oli umbes 15 noort ja 3 treenerit, üleüldine kasusaajate arv on üle 100 noore.

 

reede, 14. september 2018

Projektijuhtimine õpetab kannatlikkust

„Valga ANK lauatennise laud ja robot“

Asukoht: on Valga Avatud Noortekeskus

  • Siiamaani on lauatennise trennid väga hästi õnnestunud ja lauatennise robot on meile väga palju juurde õpetanud, kuna seda saab erinevalt seadistada ja nii saab õppida erinevaid lööke – vindiga, kiiresti jne.
  •   Hästi läks varustuse tellimine. Ei olnud raske saada mängijaid noortekeskusesse, kuna robot on põnev ja tekitas elevust. Hea oli see, et kõik aitasid robotit ja lauatennise lauda kokku panna.
  • Hetkeseisuga pole tekkinud ühtegi probleemi ega murekohta. Välja arvatud see, et alguses saime lauatennise roboti, mille kontroll pult oli transpordi käigus viga saanud, õnneks saime selle tasuta välja vahetada. Suvel oli trennides natuke vähem noori kui muidu.
  • Ostetud on lauatennise laud, lauatennise robot, mängureketid, pallid, tenniselaua ja reketite hooldusvahendid ja reketite parandamise liimi. Lisaks oleme läbi viinud lauatennise trenne noortekeskuses.
  • Kuna Valga linnas avati just uus keskväljak, kuhu on ehitatud ka välipinksilauad, siis saame järgmise sammuna viia lauatennise trenni noortekeskusest välja poole. Seal saame kasutada ka pinksirobotit ja läbi viia töötubasid ja turniire.
  • Projekti tegemise käigus õppisime teiste noortega projekte kirjutama ja tänu sellele konkreetsele projektile õppisime mängima lauatennist. Täiesti uus kogemus on ise teisi noori õpetada ja trenne läbi viia. Tänu sellele oleme õppinud aja planeerimist, aja sisustamist, avalikku esinemist ja eneseväljendust. Olen õppinud olema kannatlik. Olen õppinud, et suvisel ajal on noori vähem, kuna toimuvad laagrid ja reisid.

esmaspäev, 2. aprill 2018

Valga lauatennisering

Oleme Valga valla noored, kes tahavad arendada Valga valla noorte lauatennise mängimise, oskusi ja võimalusi. Soovime luua noortele võimaluse lauatennise õppimiseks ja mängimiseks.

Taotletava summa eest soetame endale korraliku lauatennise laua ja lauatennise roboti ning toimuva hakkavad lauatennise huviringid noortelt-noorele alates mai-oktoober.

Taotletav summa on 2000€

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.