Varbla parkuuri töötoad

neljapäev, 24. mai 2018

Parkuuritreenerid tulid kokku erinevatest Eesti otstest

Projekti nimi: Varbla parkuur
Toimumise periood: 5. aprill, 13.aprill, 3.mai ja 5.mai·         Korraldajate arv: 5
Osalejate arv:  ca 50

Taustakirjeldus:  Korraldati 4 parkuuri õpituba, kus noored said parkuuri algteadmised.

Tegevuste ja toimunu kirjeldus: Parkuuri treeningutel olid erinevad juhendajad (Pärnust, Tallinnast ja Värskast). Juhendajad kasutasid kohapealseid ja kaasa võetud vahendeid ning õpetasid noortele parkuurimise algtõdesid ning ohutust.

Juhendajate leidmine oli üsnagi lihtne. Kõige keerulisem oli sobivate treeningaegade leidmine, sest kohalikud noored sõltuvad koolibussist. Ühe treeningu korraldasime ka laupäeval, kuid sealne osalus oli väike, kuna keskusest kaugel elavad noored ei saanud transpordi tõttu tulla.  Meekonnatööd peame veel lihvima.

Noortele anti võimalus veeta oma vaba aeg aktiivselt ning oskused ka tulevikus sellega tegeleda.

Ettepanekuid järgmistele taotlejatele: Nopi Üles projekti toel on võimalik lihtsalt oma mõtted ellu viia.

​Osalenud noorte vanematelt tuli positiivne tagasiside, kuna noortele anti võimalus proovida uut huvitegevust. Noorte huvi treeningu vastu oli olemas ning koolile on edasi antud mõte sügisel ka parkuuritreeninguid  hakata läbi viima. KOP taotlusvooru proovime kirjutada ka parkuurivahendite projekti.

Osalejate arv, projektis kasusaajate arv:  treeningutes osales kokku ca 50 õpilast.

kolmapäev, 18. aprill 2018

Kas teie teate, kellega käis Varblas töötuba läbi viinud treener maailmaturneel?

Varbla noorte parkuuri neli  treeningut toimuvad 5. aprillist kuni 5. maini 2018 Lääneranna vallas Varbla külas.

Hetkel on toimunud kaks treeningpäeva ning kolm treeningut. 5. aprilli  juhendaja oli Risto Toome Pärnust  ning 13. aprilli  kahe treenignu juhendajad MTÜ Vabadusspordi liikmed Värskast – Jaan Roose, Sergei Vertepov ja veiko Jänes. Teadmine, et 13. aprillil on üheks juhendajaks  ka Jaan Roose, kes 2012. aasta veetis koos Madonnaga maailmaturneel esinedes, sai meile teada eelneva päeva õhtul. Emotsioonidest tulvil olles uurisime juhendajatelt, kas nad näitaksid ka slackline trikke. Saime positiivse vastuse ning kahe treeningu vahepealsel ajal saimegi näha Jaan Roose trikke oma silmaga.

Õpitubades õpetati meile kõige vajalikumaid tehnikaid ja hüppeid, mida parkuurides kõige enam vaja on. Esimeses õpitoas kasutasime kooli hüppekitsi ning parkuurisume üle nende kõige lihtsamate tehnikatega. Enne parkuurima hakkamist tegime soojendust ja soojenduseks mängisime suure joogapalliga jalgpalli. Teises õpitoas juhendasid meid Vabadusspordi parkuurijad. Seal tegime samuti kõigepealt soendust: tegime erinevaid hüppeid edasi ja ka kohapeal kõrgele hüppeid ja paljusid teisi harjutusi, mis kõik meie lihased soojaks tegid. Alustasime lihtsamate parkuuri võtetega ja läksime järjest raskemate peale üle, lõpus tegime ka venitusi, et lihased järgmine päev ei valutaks. Õppisime nendes õpitubades palju uusi parkuuri tehnikaid juurde, mõndasid juba oskasime varasemalt, kuid saime selgeks ka uued venitusharjutused, mis on väga tõhusad. Meile näitas ka Eesti parim slackliner oma oskusi ja pärast saime seda ka ise proovida.

Pool projektist on läbi ning järgmised treeningud toimuvad 3. mail ja 5. mail, juhendajaks Märt Madison.  Parkuuri treeningud on väsitavad ja nõuavad suurt pingutust, kuid iga treening on ainulaadne ning sellest tuleb võtta maksimum, kuna juhendajateks on oma ala spetsialistid.

Varbla noorte kevad on alanud lenneldes!
Nopi Üles tiim Varblast
Jaanus, Kevin, Remil ja Robert

5. aprilli tegemisi kajastas Varbla Rahvamaja fb: https://www.facebook.com/varblarahvamaja/photos/a.143693229675329.1073741828.143692289675423/165112437533408/?type=3&theater
13.aprilli Jaan Roose tegemisi kajastas Lääneranna valla fb: https://www.facebook.com/laanerannavald/videos/2083814488534908/
13. aprill Varbla Rahvamaja fb: https://www.facebook.com/varblarahvamaja/posts/166960230681962

neljapäev, 15. märts 2018

Varbla parkuuri töötoad

Soovime korraldada Varblas 4 parkuuri õpituba selleks, et pakkuda noortele uut vaba-aja veetmise võimalust. Parkuurimist saab harrastada igal pool, kuid selle ohutuks harrastamiseks on vaja teada algtõdesid. Huvi korral plaanime kirjutada projekti parkuuri välisvahendite jaoks ning võimaluse korral avada ka huviringi valla toel. Juhendatud vaba-aja tegevused Varbla keskuses toimuvad vaid koolipäeva ajal mistõttu leiame, et noortel peaks olema võimalus ja oskus aktiivseks liikumiseks ka väljaspool kooliaega ning iseseisvalt.

Idee teostamiseks taotlesime 1300€.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.