Vastseliina rulamängud

teisipäev, 11. veebruar 2020

Projekti elluviimine vajab selget visiooni ja ühiseid eesmärke

Projekti nimi: Rulamängud 2k19 karikasari

Toimumise periood:

13.04.2019 Vastseliina Noortekeskuse rulapargis

22.06.2019 Rõuge Noortekeskuse rulapargis

20.07.2019 Võru Skatepark

Projektimeeskonna liikmete arv: 10

Osalejate arv: Võistlejaid oli igal võistlusel ligi 20. Pealtvaatajaid oli keskmiselt 50

Partnerite nimed: Karikasarja toetasid peale Nopi Üles programmi ka Vans, Dickies(auhinnad), Vastseliina Noortekeskus, Rõuge Noortekeskus,, Tartu Rulakool, Udusiil ja Tamula Rannabangalo

Rulamängude karikasari oli rula võistlus kus võistlejad osalesid kolmes eri katekoorias. Park session(pargi võistlus), Pool Jam( kausi võistlus) ja Game of SKATE(rula trikkide viis miinust). Kuna teisel võistlusel polnud võimalik Park sessionit teha, siis lasime võistlejatel sotsiaalmeediasse lisada tänava sõidust ühe trikii video filmida. Kõigil kolmel võistlusel kogusid võistlejad, kes jäid igas kategoorias esimese kuue sekka, punkte mis arvutati võru finaalvõistlusel kokku ja nende tulemustel selgitati Rulamängude peavõitja. Samuti saadame võistlejad, kes olid kokkuvõttes esi kuue seas, Lätti Baltikarika võistlusele mida korraldavad lätlased. Igal võistlusel jäädvustas toimunut vabatahtlik fotograaf ja filmis operaator kes oligi varem pühendunud rula võistluste profesionaalselt jäädvustamisele.

Võistluse peakorraldajana oli kogemuste teenimise pagas päris suur. Tähelepanu pidi olema nii mahuka võistluse korraldamise jooksul, päris elu kõrvalt, iga päevaselt Rulamängudel mis aga muutus lõpuks mentaalselt koormavaks. Võistluspäevadel oli mul korralik vabatahtlike meeskond, aga väljaspool seda oli kogu selle võistluse korraldus ainult minu õlgadel ja see muutus mentaalselt koormavaks, mille tulemusena ma tahtsin sellest kõigest eemale saada ja kippusin lõpuks sellega seotud kohustusi ignoreerima. Selline käitumine tekitas minus veel enamgi stressi. See kõik oli minu jaoks väga korralik õpetus sellest, et kõike ei saa alati üksi teha. Kui ma peaks kunagi uuesti midagi sellist korraldama, siis ma paneks kokku tubli meeskonna, kelle visioon on minuga sama. Jagaksin kohustused laiali ja annaks piiisavalt vaba aega, et nendega tegeleda. Nii tagaksin ma selle, et ma ei koorma liigset ennast ja ka teisi. Kokkuvõttest tuleks kogu võistlus ka palju parem. Aga kõik mis ma seda korraldades kogesin polnud negatiivne. Omandasin sponsoritega suhtlemis oskuse ja enesekindluse, et oma visiooni teistele esitleda ja huvitavaks teha. Samuti sain võistluspäeval meeskonna juhtimis kogemus. Kõige suurem asi mis me selle karikasarjaga seoses tegime oli Rõuges päevi näinud rulapargi renoveerimine. Vahetasime enne teist etappi Rõuge Noortekeskuse rulapargis oma meeskonnaga kõik vineeri ära, et võistlus saaks just seal toimuda. Kuna Võiru maakond on varasemalt vägagi rulavõistluste vaene olnud, siis ma tundsin, et siin kandis on vaja seda kultuuri laiendada, sest see kultuur on minule isiklikult väga palju andnud.

Kõige suurema kasu sai seoses Rulamängudega ilmselt Rõuge kogukond, kus me renoveerisime Rõuge valla abiga kohaliku rulapargi. Vabatahtliku meeskonna abiga vahetasime 10 aastat vanas rulapargis kõik vineeri ära ja nüüd saavad noored jälle ohutult ekstreemspordiga tegeleda.

Kõige õnnestunum etapp oli just nimelt Rõuges . Seal oli pealtvaatajate ja kaasaelajate hulk kõige suurem ja ka kohalikud vabatahtlikud olid vägagi abivalmid, et seline võistlus seal üldse toimuks. Tagasisidet saime kõigist kolmest etapist enamasti sotsiaalmeedia kaudu kus võistlejad postitasid pilte ja videosi, kiites mõnusaid vaibe ja õhkkonda, mis me nendel võistluste pakkuda suutsime..

Ettepanek järgmisele taotlejale oleks see, et kui tal pole hea stressi taluvus, siis tuleks leida enda visiooni täitmiseks enda kõrvale isik kes jagab sinuga sama visiooni. Muidu muutuvad projektiga seotud kohustused liialt koormavaks.

Vastseliina etapi videolink: https://youtu.be/OVzyy5RRpJY

Rõuge etapi videolink: https://youtu.be/wLnnqWRQyqw

Võru etapi videolink: https://youtu.be/ddrQr8L7j5Y

 

neljapäev, 4. juuli 2019

Ainulaadne spordiüritus Eestis kogub hoogu!

Korraldame karikasarja nimega Rulamängud 2k19. Karikasari toimub kolmel korral kolmes asukohas. 13. aprill Vastseliina Noortekeskuse rulapargis, 22. juuni Rõuge Noortekeskuse Rulapargis ja 20. juuli Võru Betoon skatepargis.

Projektitegevused on siiani läinud pigem edukalt. On tulnud ootamatuid kulutusi riigimaksude näol filmimehe ja kommentaatori tasude koha pealt. Ülidselt laabus esimene võistlus edukalt ja osalejad jäid kõik rahule. Eriti hästi on õnnestunud võistluste asukohtade valikud, mis annab osalejatele hea energia. Tänu sellele on meil eeldused, et iga võistlus eristub ükskõik, mis teisest võistlusest Eestis. Looduskaunis Lõuna-Eesti on parim koht, kus suviseid nädalavahetusi veeta. Samuti on sponsorite ja toetajatega asjad nii organiseeritud, et õnneks ei pea me enne igat võistlust enam palju vaeva nägema.

Murekohtadeks on ootamatud kulutused videooperaatori ja kommentaatori tasu näol. Riigimaksud on olnud kõrgemad kui algselt planeeritud. Samuti on tulnud auhinna fondi arved ka suuremad kui algselt oskasime oodata, aga katsume kuidagi toime tulla. Oleme leidnud kokkuleppe sponsoritega ja leidnud endale suurepärase tiimi kellega laabuvad asjad võistluspäeval lausa imeväel.

Läbitud on karikasarja 1.etapp. Edasi on jäänud veel kaks etappi. Järgmisena tuleb meil ette valmistada järgmised võistlused, neid turundada ja valmistada plakateid. Projekti läbi viies olen õppinud meeskonna juhtimist ja inimestega suhtlemist. Ka seda, et asju ei tohi jätta viimasele minutile, sest siis lähevad asjaolud kõigi osapoolte jaoks segaseks.

esmaspäev, 27. mai 2019

Vastseliina rulamängud

Meie idee on korraldada võistlussarja nimega Rulamängud. Võistlused toimuvad aprillis, juunis ja juulis. Iga võistluse ülesehitus on lihtne! Rulatajad võtavad mõõtu kolmes erinevas kategoorias: Street Jam(pargi/tänava võistlus), Pool Jam (rennisõit) & Game of S.K.A.T.E(rulaga viis miinust). Iga kategooria esikuuik saab vastavalt positsioonile punkte 12-2 skaalal mis peale Finaalvõistlust Võtu Betoonskatepargis kokku arvutatakse ja nende põhjal kroonitakse Rulamängude PEAVÕITJA! Võistlema võivad tulla kõik, kes tunnevad, et nad on valmis Eesti rulamaailma üle võtma!

Taotleme kõikide ürituste peale kokku 1800€, lisaks toetab meid Vastseliina ANK omaosalusega.

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.