Võnnu välilauatennis

reede, 6. detsember 2019

Projektijuhtimine paneb mugavustsoonist välja astuma

Projekti nimi: „Võnnu välilauatennis“

Toimumise periood: 29.07-31.10-2019

Asukoht: Võnnu alevik, Kastre vald, Tartumaa

Projekti elluviija: Projekti algatajaks oli Aide, kuid ürituste läbiviimisel aitasid veel lisaks Maret, Alger ning loomulikult meie noorsootöötaja Veronica.

Projekti raames korraldatud üritustel osales keskmiselt 20 inimest. Üritusi oli kokku 3. Projekti eesmärgiks oli saada noortekeskusele välitennise laud, tänu millele oleks noorte aeg lõbusalt ja aktiivselt sisustatud.

Partnerid: Nopi Üles, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus, Haridus- ja Teadusministeerium, ENTK, Kastre Vald, Kertu Rünkorg

Toimunud üritused: Nopi Üles projekti raames toimus meil kokku 3 üritust: laua avamine, turniir Roiu noortekeskusega ning perepäev. Laua avamine toimus 21.08. Avamisel kahjuks ilm vedas alt, aga nautisime tubast koos veedetud aega, mille tipphetkeks olid kõigile mõeldud pannkoogid. Vallast käis kohal haridusspetsialist ning loosisime välja ka reketite komplekti. 23.08 tulid lauda vaatama ka Roiu noored, kellega pidasime maha turniiri, kus olid ka medalid ja esimesele kohale reketite komplekt. Ilm oli ilus ja veetsime toreda pärastlõuna üues koos väikse snäkilauaga. Perepäev, mis toimus 01.09 oli meie projekti kõige põnevam päev. Kohale oli toodud batuut, näomaalija ning ei puudunud ka meie pannkoogid. Toimusid lauatenniseturniir, köievedu ning meisterdamistelk. Perepäeval sai tehtud ka Võnnu pikim võileib, millest sai iga üks tüki. Eesmärgiks oli kogu pere peale osaleda võimalikult paljudes mängudes ning kolme tublimat pere autasustasime karika ning auhinnakotiga. Kogu üritus oli kõigile tasuta. Loosisime ka kõigi osalejate vahel välja reketikomplekti.

Oktoobri üritused on kahjuks hetkel edasi lükatud, sest sügis on viiruste aeg ja meie noorsootöötaja on suutnud kaks korda haige olla. Turniiride lõpetamise kavatseme siiski veel lähiajal ära korraldada nign loodetavasti toimub see enne paksu lume maha sadamist.

Saadud kogemus: Tänu projekti kirjutamisele olin sunnitud oma mugavustsoonist välja astuma ja korraldasin kokku kolm üritust. Üritustel osalejatelt sain kiidusõnu ja paistis, et kõigile meeldis see, kuidas ka nii väikses kohas nagu Võnnu on hakatud tegema huvitavaid ja aktiivseid üritusi. Sain tunda, kuidas on arvetega tegeleda ja samuti tutvusin paljude uute inimestega, kellega elan küll samas alevikus, aga ometi pole mitte kunagi kohtunud. Kõige tähtsam on siiski see, et meil on nüüd päris oma tenniselaud, kus saab igal ajal ja igaüks oma vaba aega sisustada ja sõprade või perega kvaliteetaega veeta.

Olen üritste lõpptulemusega väga rahul ja arvan, et suvelõpp möödus osadel palju huvitavamalt ust tänu turniiridele ja perepäevale. Kindlasti saab perepäevade korraldamine meie traditsiooniks ja üritusi tuleb järgneval aastal veel. Meie koolis on lauatennis au sees ning tänu Nopi Üles projektile on võimalusi nüüd palju rohkem.

kolmapäev, 16. oktoober 2019

Üks lauatenniselaud annab palju tegutsemisvõimalusi

Oleme Võnnu alevikust, mis asub Kastre vallas, Tartumaal. Meie projekti eesmärgiks oli saada noori õue läbi huvitavate tegevuste. Meil oli küll noortekeskuses sisetenniselaud, kuid see oli vana ja liiga väike, et päris mängu teha ning noortekas said lauda kasutada ainult noored. Tenniselaud väljas annab kõigile vallaelanikele võimaluse oma aega aktiivselt sisustada.

Siiani oleme korraldanud kaks üritust: laua avamine ja Roiu noortekeskusega aktiivse pärastlõuna. Laua avamine toimus 21.08. Valmistasime ette toreda programmi koos mängude, snäkkide ja pannkookidega. Ilm vedas meid alt ja kahjuks ei saanud me õues olla, asendasime selle tubaste tegevustega. Ootasime natukene rohkem inimesi, kuid arvame, et ilm hirmutas ja tänu sellele olid kohal enamasti noored, kes käivad kogu aeg noortekeskuses. Kohale tuli ka valla haridusspetsialist Kaisa, kes tänas meid valla poolt. Aitasid ka Elisabeth ja Sandra, tänu kellele saime süüa maitsvaid pannkooke. Loosisime kõigi kohale tulnute vahel välja reketikomplekti, millega on hea meie välitenniselauda kasutada. Meile tundus, et oli väga tore õhtupoolik.

Roiu noortekeskus tuli meile külla 23.08. Sellel päeval vedas meil ilmaga ja me saime nautida päikest. Väljas oli väike snäkilaud ning loomulikult meie uhiuus välitennise laud. Seekord toimus juba turniir. Ootasime algselt natuke rohkem osalejaid, kuid lõpuks oli osalejaid 8 ja kõik mängisid ühes vanusegrupis, nooremad said ka vanematega mõõtu võtta. Mängud olid täis lusti ja ka ootajatel oli huvitav teiste mängu jälgida. Kolmele parimale olid ka medalid, et oleks ikka uhke tunne koju minna, aga kõik said tänukirja osalemise eest. Esimeseks tuli Alger, kes sai lisaks endale reketikomplekti. Kõigile tundus meeldivat ja korraldusega jäid nad rahule.

Järgneva kahe kuu jooksul on meil veel plaanis korraldada perepäev, mis toimub 01.09, 05.10-06.10 toimub Kastre noortele mõeldud kahepäevane programm koos õpitoaga, ja 26.10 toimub lauatennise turniiride lõpuüritus aastaks 2019. Siiani on meie arust projekt edenenud üllatavalt hästi. Suureks toeks on olnud noorsootöötaja, kes ei lase alla anda ja aitab nii, kuidas oskab. Üritusi korraldame alati koos.

Oleme väga õnnelikud, et saame tänu Nopi Üles projektile korraldada vahvaid ja aktiivseid lauatenniseturniire!

pühapäev, 4. august 2019

Võnnu välilauatennis

Tere! Oleme Võnnu noored ja meil on üks väike unistus – sooviksime endale väga saada välitenniselauda. Seda saavad kasutada nii noored kui vanad, emad ja isad, pojad ja tütred. Ehk siis: see jääb avatuks kogukonnale olenemata kellaajast (siselaud on väga populaarne, aga seda saab kasutada kindlal ajal, kui noortekeskus avatud on). Selleks, et kõik lauda kasutada oskaksid viime läbi õpitöötubasid ja perepäeva ning lisaks korraldame ka turniiri, millest saavad osa võtta kõik soovijad. Ole hea ja toeta meie võimalust õuetegevusteks, lisades pildile like. Kokku on vaja saada 200 laiki, et meie pisike unistus teoks saaks!

Vajame selle jaoks 1183,2€

Noorte piirkondlike omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Video link: https://www.facebook.com/NopiUles/videos/453488681881614/